Jak získat více bonusů

Řidič Fordu Focus

Jak je již všeobecně známo nejvíce ovlivňují povinné ručení bonusy. Nejprve vysvětlíme některé pojmy – formou otázek a odpovědí. Co je bonus? Bonus je sleva na pojistném, která se přiděluje za určité pojistné období na konkrétním motorovém vozidle. Bonusy se dají sčítat a převádět, Za co jsou povinné ručení bonusy? Bonusy zohledňují jízdu bez nehod za stanovené pojistné období. Jak je získat? Dají se získat za jízdu bez nehod, předáním v rámci rodiny, za pojištění druhého a více aut. Na povinné ručení bonusy dosáhnete i v rámci věrnostních programů pojišťoven. Jak zjistit bonus za povinné ručení? Bonus zjistíte v centrálním registru ČKP, kde se vedou záznamy o nehodách. Jak zjistit stav bonus za povinné ručení? Zjištění stavu bonusů jde elektronicky – vložíte údaje o Vás, o vozidle, Váš email a za pár vteřin se dozvíte výši Vašeho bonusu.

Povinné ručení bonusy v rodině

Povinné ručení bonusy v rodině – co to znamená? Ve své podstatě se jedná o legální převod bonusů. Jak funguje převod bonusů na rodinného příslušníka? Pojišťovny ve snaze získat více klientů zavedli tuto možnost. Pojišťovna nabídla klientovi nižší cenu povinného ručení díky vysokému bonusu jeho rodinného příslušníka. I když on sám měl bonus mnohem menší a na tak vysokou slevu by nedosáhl. Dnes je již situace jiná, převod umožňují jen některé pojišťovny a to v omezeném rozsahu. Již není možné plně využívat slevu na povinné ručení v rámci rodiny. Převod bonusu je možný jen mezi manželi.

Povinné ručení bonus na druhé auto a na více aut

Povinné ručení bonus na druhé auto je jednou z dalších možností, jak od pojišťovny získat slevu na pojistném. U některých pojišťoven si můžete převézt bonus i mezi vozidly. Jako příklad uvedeme – v případě, že si koupíte druhé auto, lze použít bonus ze staršího vozidla a zlevnit si tak povinné ručení na nové auto. Stejně tak to lze uplatnit i pro povinné ručení na více aut.

kalkulačka povinné ručení, levné havarijní pojištění, pojištění vám spočitá Top pojištění